Cum pot sa devin membru Explorer?

• Descarci formularul il completezi si il trimiti la adresa de email contact[at]asociatiaexplorer.ro
  • Citesti cu atentie drepturile si obligatiile membrilor Explorer
  • Citesti regulamentul de ordine interioara al Asociatiei Explorer (click aici)

Ce drepturi si obligatii am ca membru Explorer?

• Orice persoan─â care se declar─â interesat─â de participarea, ├«n cadrul Asocia╚Ťiei Explorer, la realizarea scopului acesteia, se va putea adresa ├«n acest sens Consiliului Director prin completarea unei cereri av├ónd un con╚Ťinut prestabilit de Adunarea General─â.
  • Decizia cooptarii de membri apar╚Ťine Consiliului Director care va hot─âr├ó cu majoritate de voturi, ├«n prima sa ╚Öedin╚Ť─â de la data cererii.
  • Persoana care dore╚Öte s─â dob├óndeasc─â calitatea de membru se va obliga la plata unei taxe fixe, stabilite prin hot─âr├órea Adun─ârii Generale, v─ârsarea efectiv─â a acesteia f─âc├óndu-se la data admiterii cererii sale de c─âtre Consiliul Director.
  • Membrii Asocia╚Ťiei Explorer sunt ╚Ťinu╚Ťi de toate obliga╚Ťiile care incumb─â prin Statut asocia╚Ťilor, ├«n afara aceleia de participare ├«n cadrul adun─ârilor asocia╚Ťiei, ╚Öi de plat─â a contribu╚Ťiei anuale.
  • Calitatea de membru nu confer─â persoanei vizate dreptul la participare ├«n cadrul Adun─ârii Generale, ├«n afara unor cazuri speciale, cand aceasta va decide altfel, nici dreptul la vot ├«n cadrul Adun─ârii Generale.
  • Membrii Asocia╚Ťiei Explorer vor putea totu╚Öi s─â ├«nainteze propuneri Adun─ârii Generale, prin mijlocirea Pre╚Öedintelui Consiliului Director, c─âruia ├«i vor adresa o cerere ├«n acest sens, ata╚Ö├ónd con╚Ťinutul propunerii.
  • Persoana av├ónd calitatea de membru al Asocia╚Ťiei Explorer se bucur─â de dreptul de a fi aleas─â ├«n cadrul Consiliului Director, ├«n condi╚Ťiile prev─âzute de prezentul Statut ╚Öi de lege, cu toate drepturile ╚Öi obliga╚Ťiile decurg├ónd din aceast─â din urm─â calitate.